5. МОРЕТО завърши редовния сезон на 5-то място след Х с Дунав. Първият мач в 6-цата е срещу …..

5.
Морето завърши редовния сезон на 5-то място след Х с Дунав в Русе.
И двата гола бяха от несъществуващи дузпи – 1:0 Бажидар Васев за Дунав, 1:1 Георги Илиев.
В 20-ата минута главният рефер на двубоя отсъди пресилена дузпа в полза на Дунав за нарушение на Пламен Димов, въпреки че футболистът на варненци игра първо с топката преди да закачи крака на играча на Дунав. В крайна сметка съдията посочи бялата точка, а точен за дунавци бе Божидар Васев. В 29-ата минута Георги Илиев симулира фаул в наказателното поле и капитанът на “моряците” вкара отсъдената дузпа.
Така Черно море завърши редовния сезон в Първа лига на пето място с актив от

42 точки, с три по-малко от четвъртия Ботев Пловдив и ще стартира пелйофите с гостуване на ЦСКА. Класирането след редовния сезон е Лудогорец 62 т, ЦСКА 57, Левски 54, Ботев 45, Морето 42, Берое 42. Тези 6 отбора ще се срещнат на разменено гостуване за да определят шампиона и участниците в Лига Европа.