ЧЕРНО МОРЕ удари Славия в мач без значение и вече е на първо в групата

Черно море победи тима на Славия с

2:0 на стадион “Тича” в среща от група “А” на втората шестица в Първа професионална лига. Головете в мача реализираха Марек Кузма в 38-ата минута и Георги Божилов в 58-ата.
Мачът на практика беше без значение за двата отбора, които ще заемат първите две места в групата и ще играят бараж за 7-мото място срещу първите два от другата група.

Класирането
1. „Славия“ 31 40
2. „Черно море“ 31 40
3. „Пирин“ 30 29
4. „Витоша“ (Бистрица) 30 9

В 38-ата минута Черно море поведе в резултата. Марек Кузма засече с глава добро центриране на Георги Божилов след късо изпълнение на ъглов удар.
“Моряците” започнаха силно втората част и още в 52-ата минута реализираха втори гол. Георги Божилов от близо 25 метра стреля силно с левия крак и прониза стража на гостите за 2:0. В 60-ата минута вратарят на “белите” Емануеле Джерия получи тежка травма и бе изнесен на носилка. На неговото място влезе 17-годишния Лука Наков.