„ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА“ с титла и купа при подрастващите! Състави: …

Черно море Тича спечели титлата от Държавното първенство за момчета до 12 години.На финала във Варна, малките „моряци“ се наложиха над Балкан (12) с 86:9. В груповата фаза Балкан успя да победи Черно море, но в решителния сблъсък варненци взеха реванш. Най-полезният играч на финалите

Кристиян Попов завърши с 26 точки за успеха, а Мерт Адем добави 16 за варненци. Съставът:
Черно море Тича (12): Попов 26, Петров 8, Марков 2, Токмакчиев 1, Митев 10, Адем 16, Рапков 5, Зафиров 8, Хр.Иванов 2, Йорданов 6, Мигаров 2.
16-годишните на „Черно море Тича“ (U16) пък триумфираха с Купата на БФБ за кадети. На финала в зала „Румен Пейчев“ варненци се наложиха над символичния домакин ЦСКА със 71:60.
Черно море даде заявка за златото още в първата четвърт, която спечели с 23:14 с титулярната си петица. ЦСКА стартира силно втората четвърт със серия от 6:2, а след това до средата на частта съкрати изоставането си само до две точки. „Червените“ влязоха в последните две минути от първото полувреме с първата си преднина в мача – 30:29. Черно море възстанови аванса си до почивката за 32:30, но интригата остана с пълна сила за второто полувреме.
Варненци в най-добрата си петица

доминираха в третата част, като за по-малко от четири минути направиха преднината си двуцифрена.
ЦСКА така и не намираше решение как да спре добрата игра на Черно море в нападение, докато гостите се справяха доста убедително с опитите на съперника си да пробива под коша. „Червените“ нямаха и много добра успеваемост от тройката, на която да заложат за обрат.
Черно море изигра много правилно финалните минути, за да се поздрави със заслужен успех и Купа.
Съставът:

Черно море Тича: Молдов 32, Мехмед 9, Янев 2, Софрониев 6, Хътов 4, Стойков 14, Викторов 2, Цанев 2, Петров, Велиев, Добрев, Павлов, Богданов, Николов.