ЧЕРНО МОРЕ почти отстрани СПАРТАК за КУПАТА

Черно море Тича почти отстрани Спартак Плевен за Купата в баскетбола. В първа среща играна в Плевен

варненци спечелиха с 3 точки разлика – 88-85. Реваншът е на 6 дещември в зала Христо Борисов, а победителят от двата мача отива на четвъртфинал.
След равностойни първи няколко минути гостите излязоха напред, а след 10 минути водеха с 20-16. Началото на втори период също беше доста оспорвано, но след серия от 17-2 Черно море се откъсна напред, а малко след това разликата беше 15 точки. След подновяването на играта обаче плевенчани затегнаха защитата и след силна стрелба от тройката стопиха големия си дефицит и обърнаха резултата за 64-63 след 30 минути игра. Спартак води дълго през последната четвърт, но в последната минута варненци стигнаха до обрат. Те вкараха 7 безответни точки, за да затворят мача с 3 разлика.