ХРИСТО ХРИСТОВ стана №1 на Спортно училище за трета поредна година, 11-класникът ….. Всички наградени ученици СПОРТИСТИ: …. ВИДЕО ….

За трета поредна година щангистът Христо Христов бе определен за Спортист №1 на Спортно училище Георги Бенковски Варна. 11-класникът стана олимпийски вицешампион на



Младежките Олимпийски игри, индивидуално, младежи до 17 г.
категория 85 кг двубой – II място
Европейско първенство кадети до 17 г., категория 94 кг.
двубой – I място
изхвърляне – I място
изтласкване – I място
Държавно личнo отборно първенство 1 кръг мъже, категория +105 кг.
двубой – I място,изхвърляне – I място, изтласкване – I място, отборно – II място
Държавно лично първенство мъже, категория +105 кг.
двубой – I място, изтласкване – I място, изхвърляне – I място
Държавно личнo отборно първенство, мъже кат. 105 кг – двубой – II място
изхвърляне – I място , изтласкване- II място
МТ „Милен Добрев“, с-ма Синклер – I място
личен треньор Живко Николов

За първото място Христо получи смартфон от инж. Димитър Димитров, основател на Ardes.bg.
Даже след церемонията №1 отиде да тренира в залата, иначе какъв номер 1 е. По неговия път уверено върви и брат му Стефчо, който обаче ще почака за №1 още 2 години, докато брат му завърши, шегува се треньорът.
Всички наградени благодариха на директорката Евелина Янчева за добрите условия за учение и тренировки и община Варна.

Останалите номинации:
ОТБОР на 2018 ГОДИНА”

Волейбол – юноши до 20 г. с треньор Юлиян Тупанков

На Държавното първенство заюноши до 20 г. Димитър Василев, Йоан Кайряков, Виктор Иванов, Ивайло Иванов, Димитър Славов, спечелиха шампионската титла. Димитър Василев е с индивидуална награда MVP – „най-полезен състезател“.

Номинации за СПОРТИСТ НА 2018 ГОДИНА

Лъчезар Георгиев – 8 клас, бокс
с треньор Георги Бояджиев
Европейско първенство момчета – V място
Държавно лично отборно първенство „Купа България“ – I място
Държавен личен шампионат кат.до 76 кг. – I място

Виктор Станев – 10 клас, борба класически стил

Балканиада, индивидуално, кадети до 17 г. – II място

Държавно лично първенство момчета, кат до 55 кг. – III място

Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 55 кг – II място

Президентът на СК „Локомотив-93“ Ангел Дерменджиев награди борците
Атанас Парушев – 9 клас, борба класически стил

Балканиада, индивидуално, кадети до 15 г. – II място

Държавен личен първенство момчета, кат до 68 кг – III място

Държавен личен отборен шампионат кадети, кат до 46 кг – Iмясто

Айредин Хюсеин – 9 клас, борба класически стил

Балканско първенство момчета до 15 г., кат 48 кг. – II място

Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 48 кг – I място

Държавен личен първенство момчета, кат до 48 кг – I място

Треньор на тримата състезатели – Светлозар Стоянов

с треньор Живко Николов

Европейско първенство кадети до 17 г, категория 94 кг. двубой – VI място

/ изтласкване – VIII място , изхвърляне – IV място/

Държавен личен първенство кадети до 17 г. категория 94 кг. двубой – I място

/ изхвърляне – I място, изтласкване – I място/

Държавно личнo отборно първенство 1 кръг, юноши , кат. 94 кг. двубой – III място

/ изхвърляне – III място, изтласкване – III място /

МТ „Милен Добрев“, с-ма Синклер -Vмясто

Теодор Христов – 12 клас, кикбокс

с треньор Красимир Кирилов

Световна купа, К1, юноши старша възраст, кат. до 75 кг. – I място

Световното първенство юноши старша възраст К1 до 71 кг. – II място

Шампион по кикбокс за професионалисти на веригата ‘’Castle Gladiators 4’’, K1 кат. 72 кг

Държавно лично първенство юноши старша възраст, K1 кат. до 75 кг – I място

Държавно лично първенство юноши старша възр., лоу кик кат. до 75 кг – I място

Балканско първенство зала , жени, 3000 м – IV място

Балканско първенство зала, жени 4 х 400 м. – III място

Балканско първенство зала, жени 1500 м. – I място

Балкански игри девойки до 20 г. 3000 м. – I място

Покрити три нормативи за Световно първенство на 1500, 3000 и 3000 стрипълчейз и участие

Национален шампионат старша възраст до 20 г. – 3000 м – I място

1500 м – II място

4 х 400 м – III място

Национален шампионат жени в зала – 1500 м – I място

800 м – II място

4 х 400 м – II място

Национален шампионат девойки до 20 г. – 3000 м с препятствия – I място

1500 м – I място

800 м – I място

Национален шампионат жени щафета 4 х 400 м – I място

4 х 400 м – III място




Марлена Явайд – 12 клас, модерен петобой

Участие на Европейско първенстово

Квалификация за Младежки Олимпийски игри – VII място

Първи кръг на Държавно първенство четирибой до 18 г. индивидуално – II място

Държавно първенство четирибой до 21 г. индивидуално – I място

Държавно първенство четирибой жени индивидуално – I място

Държавно първенство петобой девойки 18 г. индивидуално – III място

Борислав Господинов –10 клас, модерен петобой

Европейско първенстово до 17 г. смесена щафета – V място

Държавно първенство зимни финали под 17 г. – I място

Държавно първенство трибой под 17 г.индивидуално – I място

Държавно първенство трибой под 17 г. отборно – I място

Държавно първенство четирибой юноши до 18 г. – II място

Треньори на двамата състезатели – Невена Димитрова и Цветана Миланова

Участничка на Младежки Олимпийски Игри

Олимпийски маратон жени, окрити води 10 000 м. – IV място

Световна купа 25 000 м открити води – VIII място

Единствената българска плувкиня едва 15 годишна успява да преплува 25 км в окрити води от 1972 г.

Световна Купа окрити води 10 000 м. – 36 място

Държавен шампионат на Франция 5 000 м открити води – I място

Шампионат на Испания открити води – I място

Европейско първенство по плуване в открити води – 5 км XXI място

Маратон Галата Варна – 5 км – I място

Държавно отборно първенство жени, 50 м.,

1 500 м кроул – I място

400 м кроул – I място с рекорд

4 х 200 м св.стил – II място

4 х 100 м. съчетано – II място

Държавно лично отборно първенство жени, 50м.

800 м св.стил – II място

1 500 м кроул – I място национален рекорд

4 х 200 м кроул – II място

Държавно отборно първенство девойки старша възраст, 50м

200 м кроул – I място

400 м кроул – I място

800 м кроул – I място

200 м съчетано – II място

4 х 100 м съчетано – III място

4 х 200 м кроул – III място

Държавно лично отборно първенство девойки старша възраст, 25 м

200 м кроул – I място

400 м кроул – I място

800 м кроул – I място

200 м делфин – I място

100 м кроул – II място

Георги Цурев – 11 клас, плуване

Балкански игри младежи, 50 м 200 м гръб – II място

Балкански игри младежи, 50 м 4 х 100 м – II място

Балкански игри младежи, 50 м отборно – I място

Държавно лично отборно първенство юноши старша възраст , 50 м

50 м гръб – I място

100 м гръб – I място

200 м гръб – I място

50 м св.стил – I място

Държавно лично отборно първенство, юноши старша възраст, 25 м

100 м гръб – I място – подобрен национален рекорд с време 56:43

200 м гръб – I място – подобрен национален рекорд с време 2:00.04

50 м бруст – III място

Треньор на двамата състезатели – Гергана Василева

Участник на младежки Олимпийски игри

Европейско първенство младежи, 50 м 100 м бътерфлай – X място

Балкански игри младежи, 50 м 4х100 м св. стил – II място

4 х 200 м св.стил – I място

200 м. бътерфлай – I място

50 м. бътерфлай – II място

100 м. бътерфлай – II място

Държавно лично отборно първенство мъже, 50 м.

4х100 м св. стил – II място

4х100 съчетано – I място

с треньор Сергей Стоянов

МТ ’International Junior Team Cup’’ юноши до 14 г.

многобой – I място

висилка – I място

успоредка – II място

земя – II място

халки – II място

отборно – XIII място

Държавно лично отборно първенство юноши младша възраст

многобой – I място

кон с гривни – I място

земя – II място

халки – I място

прескок – I място

висилка – I място

успоредка – I място

отборно – I място

Пьотр Нестеров с треньора си Кристиан Илиев
Пьотр Нестеров – 9 клас, тенис,

с треньор Кристиян Илиев


Международен турнир „Тенис Европа – Мастър” до 16 г. ,

индивидуално – I място

Турнир „Тенис Европа“ до 16 г.

индивидуално – I място

двойки – II място

Държавно първенство, юноши до 16 г. – зала

индивидуално – I място

Държавно първенство, юноши до 18 г. – зала

индивидуално, – II място




Анна Келман с треньорката си Дарина Кирякова. Минко Христов-директор на ДКС.
Анна София Келман – 9 клас, художествена гимнастика,

с треньор Дарина Кирякова

Европейско първенство девойки старша възраст отборно – III място

Квалификации Младежки Олимпийски игри -квота за Младежки олимпийски игри – VII място

Световна купа девойки старша възраст

отборно – IV място

Световна купа девойки старша възраст

многобой – I място

лента – I място

обръч – II място

бухалки – III място

Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст

многобой – III място

бухалки – I място

обръч – II място

топка – III място

лента – III място

Международен турнир „Руми и Албена“ девойки старша възраст,

многобой – I място

топка – I място

обръч – I място

бухалки – I място

Международен турнир Аскер CUP девойки старша възраст

многобой – II място

обръч – I място

топка – III място

бухалки – III място

отборно – I място

Международен турнир ‘’Рига Латвия’’ девойки старша възраст

отборно – II място

бухалки – II място


Елизабет Йовчева с президентката на клуба Мария Чиприянова. Иван Иванов е зам.председател на ОФК ЖСК „Спартак“
Елизабет Йовчева 9 клас, художествена гимнастика

ст.реньор Филипа Филипова

Европейско първенство девойки старша възраст отборно – III място

Международен турнир Аскер CUP девойки старша възраст

многобой – I място

топка – II място

отборно – II място

Международен турнир „Руми и Албена“ девойки старша възраст,

многобой – II място

топка – II място

обръч – II място

лента – I място

Световна купа девойки старша възраст – топка – II място

Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст

многобой – II място, лента – I място, топка – I място, обръч – III място

бухалки – III място

Related posts