Това са СПОРТИСТИТЕ и ОТБОРИТЕ, които са номинирани да НОМЕР ЕДНО на ВАРНА за 2017 г! Тази година обаче ИЗБОРА правят ЖУРНАЛИСТИТЕ, а не ….

Това са спортистите и отборите, които са номинирани да номер едно на Варна за 2017 г! Тази година обаче избора правят журналистите, а не



треньорският съвет към общината. Вотът медиите трябва да дадат най-късно до неделя, 10 декември. За „Спортист на Варна“ се посочват състезатели от първо до десето място. При отборите и другите категории се посочва само един участник. Могат да се номинират и състезатели и отбори, които не са в списъка по-долу.

НОМИНАЦИИ ЗА СПОРТИСТ 2017

Спортист на годината на град Варна /победител с 9 подгласници/-

1. Силвия Георгиева – състезател по ЛА на СКЛА“Евър“
През 2017 г. Силвия постави Нов национален рекорд на 3000 м.стрипълчейз10.42.08в гр.Гросето –Италия от 20 до 23.07.2017.
Постижения от национални и международни шампионати през 2017
– Балкански шампионат за юноши и девойки в зала – І място на 3000 м. в Истанбул Турция – 25.02.2017
– Балкански шампионат за юноши и девойки в гр.Пищени Румъния – ІІ място 3000 м.стрипълчейз, ІІІ място 3000 м.
– Балкански шампионат за мъже и жени в Белград Сърбия – ІІІ място 4х400 м., ІV място 1500 м.
– Балкански шампионат по крос кънтриЧанаккале Турция – ІІІ място отборно
– Покрити 3 норматива за Европейско първенство до 20 години – 1500 м., 3000 м. и 3000 м.стрипълчейз.
– Участие на Европейски шампионат до 20 год. В гр.Гросето Италия – 21 място на 3000 м.стрипълчейз и поставен нов национален рекорд/10.42.08/.
– Участие на Купа „Европа“мъже и жени първа дивизия – ХІІ място на 1500 м.и ІХ място отборно
– Национален шампионат по крос кънтри до 20 год.в гр.Пирдоп – І място
– Национален шампионат жени в гр.София – ІІ място 3000 м. стрипълчейз, ІІІ място 800 м.
– Национален шампионат до 20 год. девойки във В.Търново – ІІ място 1500 м., ІІ място 3000 м.
– Национален шампионат до 20 год. в зала Добрич – І място 4х400, ІІ място 1500 м., ІІ място 3000 м.
– 6 златни медала от Национални турнири, 1 сребърен и 1 бронзов медал във възрастови групи девойки до 20 год. и жени.

2. Руслан Пашкулски- съзтезател на СК“Локомотив -93“- М Ъ Ж Е- ЕВРОП. П-ВО 8 МЯСТО В БЕЛГРАД-м.май 2017г.
Същият е бронзов медалист на Държавното лично п-во за 2017г
Треньор Светлозар Петров Стоянов.

3. Делян Георгиев – сдружение „Десант“ в категория „Спортист на Варна“:
– Европейски шампион по ММА за аматьори, 29.03-03.04.2017, София, България, 5 изиграни двубоя, кат. „65.8 кг.“, мъже;
– Световен шампион по ММА за аматьори, 11-19.11.2017, Манама, Бахрейн, 5 изиграни двубоя, кат. „65.8 кг.“, мъже;
– Номер 1 в световната ранглиста на IMMAF в кат. „65.8 кг.“;
– Номер 5 в абсолютната световна ранглиста на IMMAF (563 атлети)

4. Христо Христов – СК“Титан“
– Световен шампион за кадети до 17 години кат 94кг. Банкок ,Тайланд през м. април.
– Европейски шампион за кадети до 17 години кат 94+ Прищина, Косово м.септември.
– Републикански шампион за юноши майстор на спорта и подобрени 13 републикански рекорда в кат 94+ за кадети.
– Обявен за най талантлив кадет за 2017 година от Световната федерация вдигане на тежести, с треньор Живко Николов.

5.



Симона Дянкова , капитан на националния отбор – Ансанбъл жени
Завоювала през 2017 г. 22 медала – 8 златни, 12 сребърни, 2 бронзови от Световни първенства, Световни купи, Гран при и Ранг листа на ФИГ.
– Ранг листа на ФИГ – /2 златни и 1 сребърен/- 1-во място многобой, 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
– Световно първенство Пезаро, Италия – /1 сребърен, 1 бронзов/- 2-ро място многобой, 3 място 3 топки 2 въжета.
– Световна купа Пезаро, Италия- /1 златен, 1 сребърен/- 1-во място многобой, 2-ро място 5 обръча.
– Световна купа Ташкент, Узбекистан – /1 златен, 2 сребърни/- 2-ро място многобой, 2-ро място 5 обръча, 1 място 3 топки 2 въжета.
– Световна купа Баку Азърбайджан- /1 златен, 1 сребърен, 1 бронзов/- 1-во място многобой, 3-то място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
– Световна София, България – /1 златен, 2 сребърни/- 1-во място многобой,2-ро място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
– Световна купа Минск, Беларус – /1 златен, 1 сребърен/- 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета
– Световна купа Казан Русия -/1 сребърен/- 2-ро място 3 топки 2 въжета.
– Гран При Москва- /1 златен, 2 сребърни/- 2-ро място многобой, 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.

6..АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ ПЕТРОВ – СКБИ ”БОИЛ”:
– СВЕТОВЕН ШАМПИОН по кикбокс от СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО в гр. Будапеща, Унгария – 04 -12 ноември 2017, кат. 81 кг., мъже, стил ”К1”;
– СРЕБЪРЕН медал СВЕТОВНИ игри по кикбокс – гр. Вроцлав, Полша – 24-30 юли 2017, кат. 81 кг., мъже, стил ”К1”;
– ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти WKN – 13 октомври 2017, кат. 82,500 кг., мъже, стил ”К1”;
– ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 81,600 кг., мъже, стил ”К1”; ТРЕНЬОР : КРАСИМИР КИРИЛОВ

7. БОГДАН ДИМИТРОВ ШУМАРОВ – СКБИ ”БОИЛ” :
– СВЕТОВЕН ВИЦЕШАМПИОН по кикбокс от Световно първенство в гр. Будапеща, Унгария -04 -12 ноември 2017, кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”. (Силна конкуренция с 27 състезатели, изиграни 5 срещи);
– ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти WAKO PRO – гр. Варна, България – 10 март 2017 г., кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”;
– СРЕБЪРЕН медал СВЕТОВНИ игри по кикбокс – гр. Вроцлав, Полша – 24-30 юли 2017, кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”;
– ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „СУПЕРКОМБАТ” – гр. Букурещ, Румъния – 17 септември 2017, кат. 71,600 кг., мъже, стил ”К1”;
ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов

via GIPHY

8. МИЛА ЖИВКОВА САВОВА – ЖЕНИ – Кат – 53,5 кг.- ЦЕНТРАЛЕН ПОЛИЦЕЙСКИ КАРАТЕ ДЖУ ДЖИЦУ КЛУБ – ШКОЛА ВАРНА
– ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО – НЕОЛИМПИЙСКИ СПОРТ
– ЕВРОПЕЙСКА ШАМПИОНКА ПО „БРАЗИЛСКО ДЖУ ДЖИЦУ“ – ЛИСАБОН, ПОРТУГАЛИЯ 17 – 22.01 2017
ТРЕНЬОРИ; СТАНИСЛАВ КАРАСТОЯНОВ, РАДОСЛАВ БУКОРОВ, АЛЕКСАНДЪР АЛЕКСАНДРОВ

9. АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ – ПСК „ЧЕРНО МОРЕ “ – ВАРНА
– Национален рекорд на 100 м свободен стил
25 метра басейн – 48.76
50 метра басейн – 49.53 /30 годишен рекорд/
– Участник на СВ в Будапеща
100 метра свободен стил – 49.99 – 46 място
50 метра свободен стил – 23.08 – 56 място
Треньор: Никола Петров

10.Таня Петрова – СКТМ „Комфорт“ – Варна
– Златен медал – отборен шампионат жени

11. Мариела Николова, СК „ЧЕРНО МОРЕ БРИЗ“- Ветроходство
– 1-во място ДП клас Лазер Радиал;
– 1-во място Генерално класиране Европейска Купа Румъния клас Лазер Радиал;
Треньор – Даниел Николов

12. Васил Младенов- тенис клуб“ Черно море – Елит“
– държавен шампион 1-во място, мъже, сингъл.

13. Тихомир Стратиев – Марина Мотор Спортс Варна
– шампион на България в дисциплина рали
– първо място за автомобили с един двигателен мост;
– първо място в клас RC 4;
– първо място на рали Твърдица – Елена 2017;

14. инж.Васил Миров – клуб по корабомоделизъм Варна
– Сребърен медал от Световно първенство в Пазарджик – корабни модели 7.5 куб.см. клас А2

15.ВАСИЛИКИ КАДОГЛУ, ПЛУВАНЕ, КПС „АСТЕРИ“ родена 2003
– 10-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ – 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г.
– 1-во място в дисциплината 800м свободен стил – категория МЪЖЕ И ЖЕНИ – ДЛОП, София (национален рекорд) 30 юли 2017г
– 1-во място в дисциплината 400м свободен стил – категория МЪЖЕ И ЖЕНИ – ДЛОП, София 30 юли 2017г
– 1-во място – ОЛИМПИЙСКИ МАРАТОН – 10 КМ – категория МЪЖЕ И ЖЕНИ – ОХРИД 12 август 2017
– 1-во място – XX ШАМПИОНАТ НА ИСПАНИЯ – 5КМ, категория девойки младша възраст – БАНИОЛЕС, ИСПАНИЯ 17-18 юни 2017г
– 1-во място в дисциплината 400м свободен стил – 4.23.14 – покрит разряд за майстор на спорта с 707т по ФИНА ( национален рекорд) – Пловдив 18-19 ноември 2017г
– 1-во място XVIII международен маратон – 5КМ – категория МЪЖЕ И ЖЕНИ – ПОРЕЧ, ХЪРВАТИЯ
– 2-ро място – сребърен медал – 800м свободен стил – МУЛТИНЕЙШЪНС младежи и девойки –
– ( национален рекорд) АТИНА, ГЪРЦИЯ 08-09 април 2017г

Отбор на годината /колективни спортове/



1. Яхт Клуб „Кап. Георги Георгиев – Порт Варна”- възрастова група до 16 г.
– 1-во отборно място регата „Добруджа къп” гр.Балчик, треньори Николай Иванов и Николай Василев

2. Волейболния тим на Регионална дирекция“ Пожарна безопастност и защита на населението“- Варна – СК по пожароприложен спорт – Варна
– Републикански шампион по волейбол за служители на МВР.
– Републикански шампион по плажен волейбол за служители на МВР.

3. Отборът на Хандбален отбор на ХК „Локомотив“
– Шампиони на България
– Носители на Купа България
– достигане до 1/8 финал в турнира EHF Challenge Cup
– постигнати 33 поредни победи.

4. Отборът на Хандбален клуб „Спартак“младежи до 19 години
– Шампион на България – м.април 2017 Спорт- палас;
– Второ място в турнир за Купа България – м.януари Бургас;

5. Отборът на МФК СПАРТАК (ВАРНА)
– ДЪРЖАВЕН ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ (мъже) за 2017г.
– ШАМПИОН Международен турнир Варна
– ВИЦЕШАМПИОН Международен турнир Дева (Румъния)
– Класиране основен кръг ШАМПИОНСКА ЛИГА Назаре (Португалия)

6.Баскетболен отбор на колички – СКХУ „Черно море – Никея“
– Баскетболен отбор на колички.
– На държавното първенство – 2,
– на международния турнир във Варна – 3,
– участия на два много силни турнири в Турция и Гърция – 4.

7. Ансамбъла по синхронно плуване от СК „Аква спорт“
– държавни шампионки във всички дисциплини – соло, дует, ансамбъл
– финал 11-то място на Европейското първенство за девойки в дисциплината комбинация и 12-то място в дисциплината ансамбъл в Белград Сърбия.

Отбор на годината /индивидуални спортове/



1. Спортен клуб „Десант“ в категория „Отбор на годината (индивидуални спортове)“:
· 1 световна титла по ММА от първенството в Манама, Бахрейн;
· 3 европейски титли по ММА от първенството в София, България;
· множество медали от държавните първенства по ММА;
· носител на купата от международния турнир по джудо „Купа Варна 2017“;
· носител на купата на „Джудо лига България 2017“;
· носител на още 4 купи от международни и национални турнири;
· 26 златни, 34 сребърни, 44 бронзови медали от 12 международни и национални турнири по джудо;

2. ОТБОРЪТ НА СПОРТЕН КЛУБ ПО БОЙНИ ИЗКУСТВА ”БОИЛ” –
– Носител на „ОТБОРНА КУПА – България” по кикбокс в стилове „К1” и „фул контакт” от ДОП по кикбокс в гр. Габрово от 06.10.2017 г. до 08.10.2017 г.;
47 медала от ДЪРЖАВНИ ПЪРВЕНСТВА за 2017 г. (20 златни, 17 сребърни и 10 бронзови);
– 2 ЗЛАТНИ медала, 1 СРЕБЪРЕН и 1 БРОНЗОВ медал от СВЕТОВНИ първенства , СВЕТОВНИ игри и СВЕТОВНИ купи от 2017 год. само за възрастова група МЪЖЕ/ЖЕНИ;
2 СРЕБЪРНИ и 3 БРОНЗОВИ медала от ЕВРОПЕЙСКИ първенства от 2017 год.
– за възрастова група КАДЕТИ.

3. Отборът на Спортен Клуб „ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“
– Международно Първенство за деца, юноши и девойкиМосква, Русия – едно второ място;
– 5-то Балканско Първенство за мъже, жени, юноши и девойки – кумите и ката
Букурещ, Румъния – десет пъви места, едно второ и едно трето място;
– Европейско Първенство на категории – мъже, жени, юноши и девойки – кумите и ката Лион, Франция – едно второ и едно трето място;
– All American Open International KarateChampionships Ню Йорк, Америка– три първи места;
– 1-во място кумите – Международно Първенство „All America“- юни 2017, Ню Йорк;
– 1-во място ката – Международно Първенство „All America“- юни 2017, Ню Йорк;
– 2-ро място кумите – Международно Първенство – февруари 2017, Москва, Русия
– 3-то място ката – Европейско Първенство – май 2017, Лион, Франция
– Национален Шампион ЮМВ до 55 кг.

4. Отборът на ПСК „Черно море” е отборен шампион на държавното първенство по плуване за мъже и жени в София през месец март, 2017 г.
– Клубът е носител на отборна титла на държавното първенство за мъже и жени на столичния басейн „Диана” през месец юли. По време на шампионата състезателят Александър Николов влезе в историята, ставайки първият българин, преплувал 100 м свободен стил под 50 секунди – 49,53 сек.
– ПСК „Черно море” триумфира с отборна шампионска титла на държавното първенство във възрастта „Весел делфин” на 25-метров бесейн на НСБ „Спортпалас” във Варна през ноември.

via GIPHY

– Покрит норматив за световно първенство за мъже от Александър Николов. Той взе виза за шампионата на планетата по време на държавното лично отборно първенство за мъже и жени на столичния басейн „Диана”.

– Александър Николов се класира на 56-то място в дисциплината 50 м свободен стил на световното първенство по плуване в Будапеща. Състезателят на ПСК „Черно море” спря хронометрите на 23,08 сек.

– Бронзов медал от балканиада по плуване за младежи и девойки за състезателя на ПСК „Черно море“ – Тихомир Тодоров. Балканиадата се проведе в София, а Тодоров бе част от щафетата 4 х 200 м свободен стил.

– Вицешампионска титла и бронзов медал, извоювани от Калина Николаева, по време на престижния международен турнир „Коменкъп“ в Гзира, Малта. Нейн личен треньор е Антон Гиляревский. По време на турнира Николаева поставя четири национални рекорда.

– Подобрен национален рекорд на Валентин Чайков по времена държавния шампионат по плуване за юноши в Унгария. Рекордът е в дисциплината 200 м съчетано плуване – 2,21,02 мин.

– През април, 2017 г. Валентин Чайковсчупи национален рекорд на България по време на държавен шампионат на Унгария. В Дебрецен черноморецът подобри национален рекорд на България за юноши (13 г.), като спря хронометрите на 2,21,02.
– ПСК „Черно море” е носител на 26 медала от международния турнир по плуване „Пирин” – Благоевград през февруари, 2017 г.

5. ДСВ-ОТБОР НА СК „ ЧАР-ДКС“-ШАМПИОНКИ НА БЪЛГАРИЯ ОТ ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО-ЕЛИТ-2017 Г.

– ЕЛИЗАБЕТ ЙОВЧЕВА

– АННА КЕЛМАН

– ЗВЕЗДА ИГНАТОВА

6. АНСАМБЪЛ ЖЕНИ НА СК „ ЧАР-ДКС“–ВИЦЕШАМПИОНКИ НА ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО-АНСАМБЛИ –ОТБОР НА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ ЗА 2017 Г-ВАРНА

– ЕЛИНА ДИМИТРОВА

– МИХАЕЛА ВЪЛЧАНОВА

– ПАМЕЛА ПЕТРОВА

– ЗВЕЗДА ИГНАТОВА

– ГАБРИЕЛА БАХЧЕВАНОВА

7. Отборът по лека атлетика на СК „Атлетик“ – ветерани

– За 2017 г. спечелени общо 36 златни, 16 сребърни и 13 брозови медала;

– Балканиада по лека атлетика СТ.Загора – 14 златни,11 сребърни и 10 бронзови медала;

– Черноморски игри във Варна – 22златни , 5 сребърни и 3 бронзови медала

8.Отборът на КПС „АСТЕРИ“

– 10-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ – 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г. (ВАСИЛИКИ КАДОГЛУ)
– 12-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ – 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г. (АРСЕНИЙ БЕКЕТОВ)
– 1-во място на БАЛКАНИАДА ПО ПЛУВАНЕ в дисциплината 4х100м свободен стил, СОФИЯ 06-07 май 2017г (СОФИЯ ИВАНОВА
– 3-то място – ДОП МЪЖЕ И ЖЕНИ – СОФИЯ, март 2017г
– 2-ро място ДЛОП МЪЖЕ – СОФИЯ 29 юни 2017
– 3-то място – ДЛОП МЪЖЕ И ЖЕНИ – КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ , 29 юни СОФИЯ
– 1-во място ДЛОП Деца – девойки
– 3-то място ДЛОП Младша – девойки
– 2-ро място ДЛОП Старша юноши
– 2-ро място ДЛОП 10-11 год девойки
ДО НАСТОЯЩИЯТ МОМЕНТ НОЕМВРИ 2017Г САМО ОТ ЛЕТНИ ДЪРЖАВНИ ЛИЧНИ ОТБОРНИ ПЪРВЕНСТВА И ОФИЦИАЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ СПЕЧЕЛЕНИ 152 МЕДАЛА, ОТ КОИТО 58 ЗЛАТНИ, 53 СРЕБЪРНИ И 41 БРОНЗОВИ. ПОДОБРЕНИ 20 НАЦИОНАЛНИ РЕКОРДА.

9. Отбор мъже на ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“
– републикански отборен вицешампион и носител на Купа „Република България“

10. Отбор жени на ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“
– републикански отборен шампион и вицешампион на Купа „Република България“

Младо дарование

1. ДЕНИС ДЕМИРЕВ -съзтезател на СК“Локомотив -93“- -КАДЕТИ ДО 17Г. ЕВРОП П-ВО 5 МЯСТО В БОСНА И ХЕРЦИГОВИНА м.август 2017г.

2. ДИМИТЪР СТЕВЧЕВ – съзтезател на СК“Локомотив -93“- -МОМЧЕТА ДО 15Г. 1МЯСТО ШАМПИОН. НА БАЛКАНСКО П-ВО СЛОВЕНИЯ м.ноември 2017г.
Същият е вицешампион на Държ-лично отборно п-во за 2017г.

3. ВИКТОР СТАНЕВ-МОМЧЕТА – съзтезател на СК“Локомотив -93“- ДО 15Г. 2 МЯСТО ВИЦЕ ШАМПИОН НА БАЛКАНСКО П-ВО СЛОВЕНИЯ м.ноември 2017г.
Същият е шампион на Дължавно лично п-во и бронзов медалист на Дърх.лично отбор.п-воза 2017г.
ТРЕНЬОР НА ТРИМАТА СЪСТЕЗАТЕЛИ Е СВЕТЛОЗАР ПЕТРОВ СТОЯНОВ

4. Елена Георгиева Георгиева – СК“Ч.Море- Атлетик“
– Световно първенство Наероби Кения младша възраст 400 м. – 13 място
– ІІ Международен турнир Мюнхен – 2-ро място
– Балкански игри Истанбул – 1-во място 4х400 м., 2-ро място 400 м.
– Балкански игри Питещи Румъния – 3- то място 4х400 м.
– ЕМОФ Унгария – 9-то място 400 м.

5. ХРИСТИЯН ИВАНОВ КЪНЧЕВ – СКБИ ”БОИЛ” :
– БРОНЗОВ медал от СВЕТОВНО първенство по муай тай в гр. Банкок, Тайланд -18 -25 март 2017, кат. 54 кг., МЪЖЕ;
– СРЕБЪРЕН медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКО първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, ЮСВ, кат.54 кг., стил К1
– СРЕБЪРЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 54 кг.,ЮСВ, стил К1;
– БАЛКАНСКИ ШАМПИОН по кикбокс в гр. Бело поле, Черна гора –22-24 септември 2017, кат.54 кг., ЮСВ, стил К1 ;
ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов

6. ТЕОДОР ДИМИТРОВ ХРИСТОВ- СКБИ ”БОИЛ” :
– БРОНЗОВ медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКОю първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, кат.67 кг., ЮМВ, стил К1
– ЗЛАТЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 54 кг.,ЮМВ, стил К1;
– ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 81,600 кг., ЮСВ, стил ”К1”;
ТРЕНЬОР : КРАСИМИР КИРИЛОВ

7. РАДОСЛАВ ТОДОРОВ КОСТОВ- СКБИ ”БОИЛ”:
– БРОНЗОВ медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКО първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, кат.71 кг., ЮСВ, стил” фул контакт”
– ЗЛАТЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 71 кг.,ЮСВ, стил „фул контакт”;
– ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 71,500 кг., ЮСВ, стил ”К1”;
ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов



8. Богомил Костов – СК“ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“
– Европейски Шампион – ЮСВ кат.-55кг – Ноември 2017, Букурещ, Румъния
– Вице-европейски Шампион – ЮМВ – май 2017, Лион, Франция;
– Балкански Шампион – ЮМВ – кат.-55кг – март 2017, Букурещ, Румъния

9. Деян Колев – СК“ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“
– Европейски Шампион – ЮСВ кат.-70кг – Ноември 2017, Букурещ, Румъния;

10. Ростислав Пулев – СК“ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“
– Европейски Шампион – момчета 10- 11г. кат.+45кг – Ноември 2017, Букурещ, Румъния;

11. Калина Маринова , СК „ЧЕРНО МОРЕ БРИЗ“ – Ветроходство
– 1-во място ДП клас Лазер 4.7;
– водачка в националната ранглиста;
– национален състезател;
Треньор – Даниел Николов

12. Пьотр Нестеров 14г.- Тенис клуб „Черно море – Елит“
– държавен шампион 1-во място до 14г. сингъл и на двойки
– държавен шампион 1-во място до 16г. сингъл
– Европейско лично първенство 5-то място
– Участник в Световно първенство в Маями / в момента /
– Носител на първи и втори места на международни европейски турнири в Румъния, Украйна, Франция, Чехия, Испания
Треньор Кристиян Илиев.

13. Калина Йорданова – СКХГ“Силвия“
– класирала се на ДП деца до 10 год. в гр.В.Търново
– първо място многобой;
– първо място без уред;
– второ място въженце;
– второ място отборно;

14. Елена Георгиева – СК“Черно море – Атлетик“
– ІІ международен турнир в Мюнхен – 2-ро място на 200 м.
– Балкански игри зима – 1-во място 4х400 м., 2-ро място 400 м.
– Турнир „Младост“ – 1-во място 400 м.
– Балкански игри старша възраст 3-то място 4х400, 3- то място 400 м.
– Световно първенство 13-то място с личен резултат 55.97 на 400 м.и покрит норматив за ЕП 2018 г.
– Европейски младежки олимпийски фестивал – 9 –то място 400 м.
Треньор Иванка Тихова.

15. Калина Николаева – Девойки младша възраст – 13-14 г., състезател на ПСК „Черно море” – Варна
– Сребърен и бронзов медал от престижния международен турнир COMENMEDITERRANEAN CUP
Състезанието се проведе през юни в Малта, като участие взеха национални отбори за 13-14-годишни девойки от плувните сили Франция, Италия, Израел, Турция, Гърция и др. С това свое постижение Калина стана единствената българка успяла да спечели два медала при участие в този турнир;
– 6-кратна шампионка на България на ДЛОП девойки младша 13-14 г. 50 м басейн месец юли във Варна;
– 13 поправки на национални рекорди през 2017 г. – 11 от тях за възраст девойки младша (13-14 г.) и две за по-горнавъзрастова група девойки старша (15-17 г.) в дисциплината 200 м бътерфлай;
– Към момента е носител на 32 национални рекорда в различни възрастови групи;
– В дисциплините 200 м бътерфлай и 400 м съчетано се нарежда на първо място при жените в България за 2017 г.

16. Марлена Явайд, на 17 г. – СК “Одесос 2008“
– дебют на Европейско първенство през 2017г във възрастова група до 18г. , проведено на 29.08. – 03.09.2017г в Калдаш де Райна, Португалия.
– Класирала се на финал и заела 25м индивидуално.
– Участие на Световно първенство до 18г, 20 – 23.07.2017г, Прага, Чехия.
12м отборно.
треньори : Невена Димитрова и Цветана Миланова.

17. ЯСЕН БОНЕВ, ПЛУВАНЕ, КПС „АСТЕРИ“ роден 2006
– 23 златни медала,
– 10 пъти абсолютен републикански шампион – ДЛОП възраст 10-11 годишни
– 3 национални рекорда

18. Божидар Любомиров Златанов – ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“
– републикански шампион в многобоя по спортна гимнастика за юноши младша възраст
– носител на 4 златни и 3 сребърни медала
– национален състезател – юноши

19. Стефчо Димитров – СК „Титан“
– 4-то място за кадети до 15 години Косово

20. Николай Георгиев – СК „Титан“
– 5-то място за юноши до 20 години

21. СТАНИСЛАВ СВЕТЛОЗАРОВ СТАНКОВ– ЛЕКА АТЛЕТИКА 17 г. – СК“Супер спорт“
– Държавен шампион зима на 60 пр и лято 400 пр ст.в.
– Държавен шампион на 110 пр за мъже
– 9 място на 110 пр на Европейския отборен шампионат – индивидуално и 7-мо. място с отбора на България за мъже
– 2 – Вицешампионски титли на Б.И. ст.в. зима в Истанбул и лято в РУМЪНИЯ

Спортист-ветеран



1. Красимир Нанев – СК „Джет“ Варна
– участва в две дисциплини по Кунг-Фу в стиловете „меки форми с оръжие“ където за 3ти път стана световен шампион в категория ветерани и стил „твърди форми с оръжие“, където спечели бронзов медал- участвал на шесто обединено световно първенство по бойни изкуства в Марина Ди Карара, Италия;

2. Пламен Дойчев – СК „Атлетик“- ветерани
– 2 златни медала на гладко бягане и дълъг скок – ДП в Пловдив;
– 2 златни медала на 200 м. гладко бягане и дълъг скок – Балканско първенство в Ст.Загора;
– 2 златни медала на 200 м. гладко бягане и дълъг скок – Черноморски игри в гр.Варна;
Спортист с увреждания
1.Ваньо Йорданов Биячев – ОСКСГ –„ВИХЪР“ – гр. Варна
– А/. Канадска борба – Държавно първенство – гр. Ямбол
– Лява ръка – 1 място
– Дясна ръка – 2 място
– Б/. Канадска борба – Европейско първенство – гр. Катовице – Полша
– Лява ръка – 4
– Дясна ръка – 5 място
– С/. Канадска борба – Световно първенство – гр. Будапеща – Унгария
– Лява ръка – 4 място
– Дясна ръка – 6 място

2.Мирослав Богданов Николов – ОСКСГ –„ВИХЪР“ – гр. Варна
– А/. Канадска борба – Държавно първенство – гр. Ямбол
– Лява ръка – 3 място
– Дясна ръка – 3 място
– Б/. Канадска борба – Европейско първенство – гр. Катовице – Полша
– Лява ръка – 6 място
– Дясна ръка – 5 място
– С/. Канадска борба – Световно първенство – гр. Будапеща – Унгария
– Лява ръка – 4 място
– Дясна ръка – 6 място
Треньор: Ваньо Биячев

3. Йордан Митев – тенис на маса – СКХУ „Черно море – Никея“
– 21-25.03. Клуж Румъния – 3,
– 25-27.05. Варх Словакия – 1,
– 09-11.06. Охрид Македония – 1,
– 11-13.08. м/ ународен турнир в Кюстендил-1,
– 11-12.11.- 1,
– Държавно пърсенство 2017 г.;
– На турнирите в Бургас, Варна, Ямбол – категорично , първи


Подобни публикации