СТАРШАТА на МОРЕТО стигна до ФИНАЛА за Купата на БФС! ИЛИАН повика 3-ма юноши за мача с …. НАКАЗАН е основният играч …

Старшата на Морето се класира на финала за купата на БФС. Варненци стигнаха до последния мач от турнирната надпревара, след като

отстраниха Берое. В първия мач във Варна възпитаниците на Николай Кънчев, завършиха 0:0 със заралии, а реванша днес в Стара Загора направиха 1:1. Така с гол на чужд терен варненци ще спорят за трофея срещу Септември (София), който отстрани Левски.
“Моряците” откриха резултата в 20-ата мин. Антоан Вълчев центрира в наказателното поле, където Виктор Попов с глава реализира за 1:0. Домакините изравниха от дузпа след почивката, а малко след това варненци имаха претенции за 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Александър Стефанов.
В 80-ата минута Даниел Димов от пряк свободен удар нацели страничната греда.
Съставът на Черно море:

Иван Дичевски, Виктор Попов, Георги Топалов, Йордан Радев, Данаил Димов, Петър Вуцов (90-Даниел Стоянов), Александър Георгиев, Мартин Дичев (80-Велислав Василев), Антоан Вълчев (80-Георги Вълов), Мартин Минчев (60-Тугай Неджет), Александър Стефанов.

Старши треньорът на мъжкия отбор Илиан Илиев повика 3-ма юноши в състава за мача с Пирин. Това са 19-годишните Добромир Добрев и Кристиян Арсовски, както и вратарят Стефан Петков, който е набор 2002 година. От заниманията отсъстват петимата национали – Мартин Костадинов, Николай Минков, които са с младежите до 21 години и вратарят Иван Дюлгеров, Ертан Томбак и Емил Янчев, които са с “лъвовете” U19.
Аут за срещата с благоеградчани са Мариян Огнянов, който е с травма и наказаният за натрупани жълти картони Александър Цветков.
Утре варненци тренират сутринта, а в четвъртък заниманието е следобед. След него

треньорът Илиан Илиев ще определи групата за двубоя с “орлетата”.