Спартак Варна победи лидера и се изкачи на второ място във Втора лига! Резултати, класиране:

Снимка ПФК Спартак (Варна)
Спартак Варна победи лидера и се изкачи на второ място във Втора лига!

Варненци са с 23 точки, а Хебър Пазарджик остана лидер с 25 точки след загубата с 0:1 във Върна.

С успеха си Спартак продължи да е без грешка на свой терен, където е спечелил и петте си срещи. Отборът за пореден път показа грамотен футбол и солидни аргументи за елитна промоция. Както е известно, Васил Петров обяви пред „Петел“, че целта им е да влязат при майсторите и неговите футболисти от мач на мач демонстрират, че имат сили, качества и отборен потенциал, за да го постигнат.

В 41-ата минута Цветан Илиев направи мощен пробив по левия фланг, след което центира в наказателното поле и бранителят Радослав Терзиев заби топката в собствената си врата – 1:0 за Спартак.

Второто полувреме започна със силен натиск на Спартак и до 60-ата минута домакините изтърваха няколко положения. Най-чистото пропусна Янчо Андреев, който в 56-ата минута бе изведен с пас от дълбочина сам отдясно, но шутира в аут. Две минути по-късно отново Андреев изтърва да вкара. Той опита да прехвърли вратаря, но кълбото мина край гредата.

В 85-ата минута при контра Георги Бабалиев нахлу мощно отляво, финтира бранител и си нагласи топката на десния крак, но ударът му не се получи.

Съставът:
Спартак (Варна): 1. Станислав Нисторов, 2. Велислав Боев, 13. Архан Исуф, 6. Генади Луго (77 – 83. Иван Пенев), 19. Никола Борисов, 17. Цветан Илиев (78 – 8. Георги Георгиев), 10. Янчо Ангелов, 9. Мехмед Сабри (77 – 22. Александър Стефанов), 5. Иван Колев, 11. Виктор Митев (66 – 7. Георги Бабалиев), 45. Даниел Начев (59 – 20. Николай Иванов)