СПАРТАК ВАРНА вече е лидер във Втора лига. Това не означава нищо коментира тренорът Васил Петров. ВИДЕО

Отборът на Спартак Варна, който е един от фаворитите за влизане в efbet Лига, надигра Монтана с 2:1 у дома в двубой от 19-ия кръг във Втора лига.

С успеха домакините излязоха временно на върха в класирането с актив от 42 точки.

В 29-ата минута гостите от Монтана излязоха напред в резултата, след като Димитър Буров намери Владимир Айтов, който от добра позиция бе точен, давайки аванс на своя тим.

През втората част „соколите“ натиснаха газта и това даде резултат в 65-ата минута, когато Иван Колев върна равенството на таблото след удар с воле от близка дистанция.

Попадението даде импулс в играта на варненци и секунди по-късно те стигнаха до пълния обрат в срещата чрез Янчо Андреев, който разпечата вратата на Монтана с изстрел с глава от пряк свободен удар.