СВЕТОВЕН ШАМПИОН стана СПОРТИСТ №1 на варненското спортно училище

Световен шампион стана спортист №1 на варненското спортно училище. Той ще е и спортистът на Варна за 2017 г. Става дума за

щангистът Христо Христов. Негов треньор е Живко Николов.
Двамата получиха наградите си от зам.-кмета на Варна Коста Базитов и олимпийския шампион по вдигане на тежести от Москва Янко Русев.
Ето и призьорите заедно с успехите им:

“СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА – 2017” на Спортно училище “Георги Бенковски” – Варна е Христо Христов – 10 клас, вдигане тежести Треньор на състезателя е Живко Николов. Световно първенство кадети до 17 г., категория 94 кг. двубой – I място

изтласкване – I място, изхвърляне – I място
Европейско първенство кадети до 17 г., категория 94 кг. двубой I място
изтласкване – I място, изхвърляне – I място
Европейско първенство
двубой IV място, изтласкване IV място, изхвърляне V място
Държавно личнo отборно първенство 1 кръг кадети 17 г., кат. +94 кг.
двубой I място,изхвърляне- I място, изтласкване -I място,отборно- III място
Държавно лично отборно първенство кадети 17г., кат. +94 кг.
двубой I място, изтласкване -I място, изхвърляне – I място
Държавно личнo отборно първенство ученици кат. 105 кг.
Двубой- I място, изтласкване -I място, изхвърляне- I място

Останалите номинации

Виктор Станев – 8 клас, борба класически стил
Европейско първенство деца, категория до 47 кг. – V място
Балканско първенство момчета до 15 г., кат 53 кг. – II място
Държавно лично първенство момчета, кат до 47 кг. – I място
Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 53 кг – III място

Денис Демиров – 10 клас, борба класически стил
Европейско първенство кадети до 16 г., кат до 46 кг – V място
Държавен личен шампионат кадети, кат до 46 кг – I място
Държавен личен отборен шампионат кадети, кат до 46 кг – I място

Димитър Стефчев – 9 клас, борба класически стил
Балканско първенство момчета до 15 г., кат 66 кг. – I място
Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 66 кг – II място
Треньор на тримата състезатели е Светлозар Стоянов.

Стефчо Христов – 9 клас, вдигане тежести
с треньор Живко Николов
Европейско първенство кадети до 15 г, категория 85 кг. двубой – IV място
/ изтласкване – IV място , изхвърляне – II място /
Държавно личнo отборно първенство 1 кръг, кадети 15 г., кат. 94 кг. двубой – I м.
/ изхвърляне I място, изтласкване I място/
Държавно лично отборно първенство 2 кръг, кадети 15г, кат. 94 кг двубой – I място / изтласкване I място, изхвърляне – I място /

Теодор Христов – 10 клас, кикбокс
Европейско първенство юноши младша възраст, К1 кат. 67 кг. – III място
Световна купа, К1, юноши младша възраст, кат. до 71 кг. – I място
Държавно лично първенство юноши младша възраст, лоукик, кат. 67 кг – II място
Държавно лично първенство юноши младша възраст, K1 кат. до 67 кг- I място
Държавно отборно първенство юн. младша възр., муай тай кат. до 67 кг – I място
Държавно отборно първенство юн. младша възр., К1 кат. 71 кг. – I място

Християн Кънчев – завършил СУ кикбокс
Световното първенство за мъже в дисциплината муай тай, кат. 54 кг. – III място
Световната купа за юноши старша възраст в дисциплината К1, кат. до 54 кг.-II м.
Държавен шампионат за юноши старша възраст в дисц.лоу кик в кат. до 57кг.-I м
Държавното отборно първенство за мъже в дисц. муай тай, кат.до 54 кг – II м.
Треньор на двамата състезатели е Красимир Кирилов.

илвия Георгиева – 12 клас, лека атлетика с треньор Крум Крумов
Балканско първенство зала, девойки до 20 г., 3000 м – I място
Балканско първенство зала, жени 4 х 400 м. – III място
Балканско първенство зала, жени 1500 м. – IV място
Балкански игри старша възраст до 20 .г – 3000 м. с препятствия – II място
Балкански игри старша възраст до 20 г. – 3000 м.– III място
Европейско първенство старша възраст 3000 м. с препятствия -ХХI м. покрит Национален рекорд.
Национален шампионат старша възраст до 20 г. –
1500 м II място
3000 м II място
800 м III място
4 х 400 м III място
1500 м зала II място
3000 м зала II място
4 х 400 м зала I място
3000 м крос кънтри I място
Национален шампионат жени 3000 м. стипълч. II място
800 м. III място

Станислав Станков – 12 клас, лека атлетика, с треньор Руслан Грозданов
Балканско първенство юноши до 20 г., 60 м с препятствия – зала – II място Балкански игри старша възраст, 110 м. с препятствия – II място
Европейско първенство до 20 г., 110 м. с препятствия – участие
Европейска отборна купа мъже, 110 м. с препятствия – IX място
Нац. шампионат старша възраст до 20 г., 60 м. с препятствия – зала – I място
Нац. шампионат старша възраст до 20 г., 400 м. с препятствия – I място
110 м. с препятствия – II място
Национален шампионат мъж, 400 м. с препятствия – III място
110 м. с препятствия I място

Марлена Явайд – 11 клас, модерен петобой
с треньори Невена Димитрова и Цветана Миланова
Участие на Европейско и Световно първенство за девoйки до 18 г.
В първи и втори кръг на Държавните първенства е на III място индивидуално и отборно при девoйки до 18 и 21 годишна възраст.

Василики Кадоглу– 9 клас, плуване,
с треньор Гергана Василева
ЕП девойки окрити води 5 000 м. Х място
Олимпийски маратон жени, окрити води 10 000 м. I място
Държ.шамп.на Испания, окрити води, 5 000 м – I място, покрит норматив за ЕП
Межд. маратон „Ноа Зелич“, 3 000 м. окрити води I място
38-ми маратон жени 2 000 м. окрити води I място
42-ри международен турнир 16 000 м. открити води – най-млад участник – IV място
Държавно лично отборно първенство жени, 50 м.,
800 м. кроул – I място
400 м. кроул II място
4 х 200 м. кроул II място
4 х 100 м. смесена III място
4 х 100 м. кроул II място
Държавно лично отборно първенство девойки младша възраст, 50м.
800 м кроул II място
200 м кроул I място
400 м кроул I място
4 х 200 м кроул I място
4 х 100 м съчетано III място
4 х 100 м кроул I място
Държавно отборно първенство девойки младша възраст, 50м.
800 м кроул I място
400 м кроул III място
4 х 100 м съчетано III място

Тихомир Тодоров – 11 клас, плуване, с треньор Никола Петров
Балкански игри младежи, 50 м. 4 х 200 м. св.стил III място
Държавно отборно първенство мъже, 50 м. 200 м. бътерфлай I място
200 м. св.стил I място
4х100 св. стил I място
4х100 съчетано I място
Държавно лично отборно първенство юноши старша възраст, 50 м.
50 м. бътерфлай I място
100 м. бътерфлай I място
200 м. бътерфлай II място
50 м. гръб III място
Европейско първенство юноши, 50 м
50 м бътерфлай XXVIII място
100 м бътерфлай XXIX място
200 м бътерфлай XXVIII място

Пьотр Нестеров – 8 клас, тенис,
с треньор Кристиян Илиев
Европейско лично първенство до 14 г. индивидуално – V място
Международен турнир „Тенис Европа” до 14 г. , индивидуално II място
Турнир“ANTEI CUP 2017“- 14 г. двойки I място
Турнирр “ANTEI CUP 2017“- 14 г. от „Тенис Европа“, индивидуално , I място
Държавно първенство, юноши до 14 г. – зала
индивидуално I място
двойки I място
отборно III място
Държавно лично първенство, юноши до 16 г. – на открито, индивидуално, I място

Анна София Келман – 8 клас, художествена гимнастика,
с треньор Дарина Кирякова
Международен турнир „Каламата“ старша възраст, обръч – II място, лента – III място
Многобой- I място
Международен турнир „Импала“ старша възраст бухалки I място
лента I място
многобой I място
топка I място
Международен турнир девойки старша възраст бухалки III място
лента I място
Държавно първенство „Ж. Шишманова“ старша възраст многобой III място
бухалки II място
топка III място
Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст многобой II място
бухалки III място
лента III място

Елизабет Йовчева – 8 клас, художествена гимнастика,
с треньор Филипа Филипова
Международен турнир „Каламата“, старша възраст, обръч II място
лента III място
многобой I място
межд. турнир “ Ирина Делеану Къп“,старша възраст бухалки III място
обръч III място
лента I място
топка I място
многобой II място
Международен турнир девойки старша възраст многобой II място
обръч II място
топка III място
държавно първенство „Ж. Шишманова“, старша възраст, многобой I място
обръч I място
топка I място
държавно първенство „Елит“, девойки старша възраст многобой I място
обръч I място
бухалки II място
лента II място

Снимка Петел

Related posts

Leave a Comment