МОРЕТО накълцано на 4 в Разград! КЛАСИРАНЕ в първа 6-ца и 2-ра 8-ца: ГОНЗО: Тази загуба беше калкулирана, тъй като

Морето накълцано на 4 в Разград!
4:0 за Лудогорец. по-рано Левски – ЦСКА 0:3. Още по-рано Морето получи неочакван подарък от „Локо“ (Пд), чийто тим победи „Дунав“ на ремонтирания стадион в Русе. Така пловдивчани спряха русенци за 4-тото място, което дава виза за Лига Европа.

Гонзо:
Тази загуба беше до известна степен калкулирана, тъй като в мачовете след нея тимът му може да измъкне доста по-добри резултати. По тази причина в групата имаше цели петима юноши, а доста от основните фигури бяха съхранени. За 8 минути Лудогорец ни вкара 3 гола… Горе-долу опитахме да играем футбол, но с тези три гола от 37-ата до 45-ата минута мачът приключи. Много индивидуални грешки от хора опитни, непростими грешки. Дузпа направихме, Иван Коконов върна топката към зона, където изобщо не му беше работа, и смятам, че това пречупи нашия отбор. През второто опитахме да не загубим катастрофално. На Лудогорец им дойде самочувствието, докато ние бяхме скапани. Трябваше да излезем и да се опитаме да задържим резултата. Мишо Венков и Пламен Николов висят с картони, Георги Илиев 2 мача виси с картон, Паланков е наказан, затова в групата имаше 5 юноши. Те са част от отбора. Очаквам тяхното развитие. Не трябва да сме многo критични към тях, но те имат още много, много, много работа. Не ги деля на мъже и юноши, смятам, че имаме един отбор от 18 човека полеви играчи, от които петима са юноши. Това е шансът за тях – да играят и да трупат самочувствие в тези мачове. Все някъде ще опрем до тях и това е възможността пред тях. Целта ни е да станем четвърти и да играем бараж за Лига Европа, ако ЦСКА нормално не играе в Лига Европа. Има правилници на УЕФА, които забраняват това. Има хора, които съблюдават. Затова някъде калкулираме мачовете кои са по-лесни и кои по-трудни. Чака ни сега мач с Левски. По никакъв начин не очаквам срещу Левски да е по-лесно. Силите са изравнени в шестицата. Всеки може да победи всеки. Имаме три домакинства – Левски, ЦСКА и Дунав. Ще опитаме да извлечем максимума от тях и да гоним победата“.