МОРЕТО записа 5-та победа, този път като гост и вече е на 6-то място! ЧАЙКАТА вкара 28 точки. ВИДЕО и КЛАСИРАНЕТО: ….

Черно море Тича постигна отлична победа като гост в Ямбол в 13-ия кръг от редовния сезон на НБЛ – последен за календарната 2019 година.

Варненци се наложиха с 88:74, след като водиха през целия мач благодарение на отлично начало.

До момента варненци имат 5 победи и 8 загуби, а Ямбол претърпя осмо поредно поражение, като активът им е 1-12 и са в дъното на класирането.

В следващия кръг Черно море ще открие 2020 година като домакин на Рилски спортист, а ямболии ще гостуват на Спартак в Плевен.

Отлично начало за гостите

бързо ги изстреля напред в резултата, като разликата стана двуцифрена едва няколко минути по-късно. Те имаха комфортен аванс от 15 точки още след първата част при 27:15. Стабилният аванс на Черно море се запази в доста равностойна втора десетка, като на почивката таблото показваше 44:31.

Баскетболистите на Галин Стоянов решиха мача в своя полза през третата четвърт, през която отново вдигнаха темпото и се откъснаха с над 20 точки напред. Ямбол заигра силно в нападение в края в опит да стопи разликата, но нямаше как да постигне нещо повече от това да я намали в крайния резултат.

Симеон Илиев наниза 28 точки за победителите, а 13 плюс 7 асистенции добави Джими Гавин. Николай Георгиев отбеляза 12 точки, а 10 плюс 9 борби регистрира Коча Йовович.

За ямболии Стоян Петков завърши с 15 точки, 6 борби и 5 асистенции, а 14 вкара Петър Вукович.