МОРЕТО е на крачка по-близо до баража Лига Европа с ЛЕВСКИ, но 1 гол в Пловдив ще класира Локо…. РЕВАНШЪТ е на …. ВИДЕО …

Морето е на крачка по-близо до баража Лига Европа с Левски, но 1 гол в Пловдив ще класира Локо. Реваншът е на

19 май. Левски трябва да вземе само точка от Верея в Стара Загора за да завърши 3-ти и играе бараж. Берое за да е 3-ти трябва да бие ЦСКА в София, а Левски да падне от Верея. Така, че засега баража за Лига Европа е Черно море – Левски, един мач на 25 май.

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 на стадион “Тича” в първи мач от битката за седмото място, което дава шанс за участие в Лига Европа след бараж с третия от първата шестица. И трите попадения в срещата паднаха през втората част. Атанас Зехиров и

Мехди Фенуш отбелязаха за варненци, а Филип Михалевич в края на срещата вкара почетен гол за “смърфовете”.

В 62-ата минута с гол-шедьовър Атанас Зехиров изведе Черно море напред в резултата. Зехиров навлезе към наказателното поле на гостите и стреля с външен фалц. Топката премина над стража на “смърфовете” и влетя в мрежата за 1:0. Само две минути по-късно Черно море вкара втори гол в мача. Мехди Фенуш се възползва от груба грешка на Стивън Езе, проби през центъра и с прецизен удар по земята не остави шансове на Милина – 2:0.

В 82-ата минута Даниел Димов имаше възможността да направи резултата класически, но изстрелът му с глава мина над напречната греда. Локомотив стигна до гол в

85-тата мин. Филим Михалевич засече добро центриране по земя от левия фланг на Абделхаким Буна и върна своите в мача.

Черно море: Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Кононго (80-Мартин Костадинов), Георги Илиев, Петър Витанов, Атанас Зехиров, Радослав Василев, Георги Божилов (62-Мартин Минчев), Мехди Фенуш (88-Фабио Мартинш).