МОРЕТО взе ПЪРВА ПОБЕДА в баскетбола, след като плати на ФИБА! ВАРНА избухна с 13:0 в началото на мача и ….

Черно море Тича записа първата си победа за сезона в мъжкия шампионат. Варненци победиха Академик Бултекс 99 като домакини в зала „Христо Борисов” с 81:71. Това беше първият мач на „моряците” в пълен състав, след като те изиграха първите четири с юношески състав заради проблеми с ФИБА и картотеките на новите играчи. Заявката, която даде тимът с победата срещу силния пловдивски отбор, показа че първенството ще бъде стане още по-интересно.
До момента варненци са с

победа и четири загуби, а Академик има три победи, но днес претърпя и третата си поредна загуба. В следващия кръг Черно море гостува на Спартак Плевен, а Академик няма мач.
Домакините избухнаха със серия от 13:0 в началото на мача, а до края на първата част запазиха стабилна преднина за 27:15. През третата част Академик се върна в мача и след отлична серия се приближи само на 2 точки от съперника, но така и не успя да стигне до обрат. Малката разлика се запази до последните минути, но в края Черно море беше стабилен и запази преднина, за да зарадва феновете си в залата с първа победа.
Най-много точки за Варна вкара

Цветослав Острев, който наниза 21 точки (4 тройки), 17 точки и 11 борби добави Симеон Илиев, а 11 плюс 7 борби и 5 асистенции записа Милиян Боцка.
За гостите Айзея Юмипиг бе най-резултатен с 19 точки, 15 и 11 борби записа Станислав Ваклинов, а с 12 плюс 9 се отчете Васил Михайлов.