МИНИСТЪР, КМЕТ, ОБЛАСТЕН и ПРОФЕСОР връчиха статуетките на най-добрите ВЕТРОХОДЦИ в държавата на церемония във ВАРНА. Имената: …

Министър, кмет, областен и професор връчиха статуетките на най-добрите ветроходци в държавата на церемония във Варна.

Статуетките бяха врачени от министъра на спорта Красен Кралев, кмета на Варна Иван Портних, областния управител Стоян Пасев, шефа на борда на директорите на пристанище Варна Тихомир Тодоров, декана на факултет „Медицина“ проф. Златислав Стоянов и президента на федерацията по ветроходство Росен Марангозов.

ГОДИШНИ ВЕТРОХОДНИ НАГРАДИ НА БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ВЕТРОХОДСТВО



Клас Оптимист
ОПТИМИСТ
ЮНОШИ МЛАДША – Виктор Станоев ЯК „Кап. Г. Георгиев“ Порт Варна

ОПТИМИСТ
ЮНОШИ СТАРША – Тодор Тозлуков ОМСК
Циклон

ОПТИМИСТ
ДЕВОЙКИ МЛАДША – Цвета Кирчева ЯК „Кап.
Г. Георгиев“ Порт Варна

ОПТИМИСТ
ДЕВОЙКИ СТАРША – Божидара Бозовайска ОМК
Несебър 2000

Клас
Оптимист
ТИМ РЕЙСИНГ – ЯК „Кап. Г. Георгиев“ Порт Варна

Клас
Лазер 4.7
ЛАЗЕР 4.7 ДЕВОЙКИ
– МЛАДША – Станислава Тодорова ЯК Порт
Бургас

ЛАЗЕР 4.7
ДЕВОЙКИ СТАРША – Йоана Тодорова ЯК „Кап. Г. Георгиев“ Порт Варна

ЛАЗЕР 4.7
ЮНОШИ МЛАДША – Давид Бинев ЯК Порт Бургас

ЛАЗЕР 4.7 МЛАДЕЖИ
СТАРША – Клемент Саръстов ЯК Порт Бургас

Клас Кадет
КАДЕТ МЛАДША ВЪЗРАСТ – Даниела Гочева-Пламен
Божков ОМСК Циклон

КАДЕТ ЮНОШИ СТАРША – Ѝордан Илиев-Савелий Ивакин СК Черно Море Бриз

КАДЕТ ДЕВОЙКИ – Адриана Петкова-Рая
Косева СК Черно Море Бриз

Клас 420
420 ДЕВОЙКИ – Калина Маринова-Магдалена Ценова
СК Черно Море Бриз

420 ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ – Мартин Геров-Ан-Никол
Кънева ОМК Несебър 2000

Клас Фин
ФИН МЪЖЕ –
Михаил Копанов ЯК Порт Бургас

ФИН МЛАДЕЖИ
– Светлин Попов СК Черно Море Бриз

Клас 470
470 ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ – Яна Маркова-Ивайло
Ангелов ОМК Несебър 2000

470 МЛАДЕЖИ – Владислав Маринов-Димитър
Вангелов ОМК Несебър 2000

Клас Лазер Радиал
ЛАЗЕР РАДИАЛ
МЛАДЕЖИ МЛАДША – Клемент Саръстов ЯК Порт Бургас

ЛАЗЕР РАДИАЛ
МЛАДЕЖИ СТАРША – Даниел Йорданов ОМК
Несебър 2000

ЛАЗЕР РАДИАЛ
ДЕВОЙКИ СТАРША – Диана Маркова ОМК Несебър 2000

Клас Лазер Стандарт
ЛАЗЕР
СТАНДАРТ МЪЖЕ – Иво Тодоров ОМК Несебър
2000

ЛАЗЕР
СТАНДАРТ МЛАДЕЖИ – Любен Тодоров ЯК Порт
Бургас

УИНДСЪРФ КЛАС ФОРМУЛA
Стоил Стоилов ЯСК
НЕСЕБЪР

УИНДСЪРФ КЛАС ФЪНБОРД
ФЪНБОРД ДЕВОЙКИ – СТЕФАНИ МИТОВА ЦСЯК АКАДЕМИК

ФЪНБОРД МЛАДЕЖИ – Петър Иванов ЦСЯК Академик

ФЪНБОРД МЪЖЕ – Павел Оводовский СК Черно Море Бриз

КЛАС
КОНРАД 25 R КЛАС ORC CP – Яхта Феникс шкипер Богомил Пехливанов ВК Синева
КЛАС ORC А – Яхта Петра шкипер Никола Дуков ВК Понтос
КЛАС ORC B – Яхта Уасаби Дентапрайм шкипер Валентин Николов ЯК
Черноморец
КЛАС ORC C – Яхта Мусон шкипер Илиян
Тенекеджиев ЯК Порт Бургас
1КЛА С ORC CP – Яхта Меч шкипер Даниел Николов СК Черно Море Бриз
17.
КЛАС IRC 1
– Яхта Петра шкипер Никола Дуков ВК Понтос

КЛАС IRC 2
– Яхта Уасаби Дентапрайм шкипер Никола Дуков ЯК Черноморец
КЛАС IRC 3
– Яхта Меч шкипер Даниел Николов СК Черно Море Бриз
Подгласници на ветроходец на 2019г. са:

МАРИЕЛА НИКОЛОВА – Клас ЛАЗЕР РАДИАЛ
I-во място на Европейска купа Варна за жени
II-ро място на Балканско първенство[В1]
I-ва в Генералната ранглиста на България Клас Лазер Радиал
I-во място на Държавно първенство
ИВО ТОДОРОВ – Клас ЛАЗЕР СТАНДАРТ
III-то място на Европейска купа Варна
III- то място на Балканско първенство
I- во място на Държавно първенство
Ветроходец на 2019 година:



АЛЕКСАНДЪР БАЧЕВ – Клас КАЙТСЪРФ ФОЙЛ

IV- то място Световни плажни игри – Катар, Доха
XI- то място на Европейското първенство
XVIII – то място в Световната ранглиста
XIX – то място на Световното първенство
I- во място на Държавно първенство

Related posts