ИЛИАН ИЛИЕВ младши смаза Сърбия в Белград! ВИДЕО: …

Младежкият национален отбор на България постигна победа с 2:1 при гостуването си на Сърбия в мач от Група 5 на квалификациите за Евро 2021.

Българите си върнаха на съперника за загубата като домакин от западните ни съседи преди година.

Попаденията за нашия тим отбелязаха халфът на Черно море Илиан Илиев младши и Калоян Кръстев.

В края на мача пък Лука Илич намали след спорно отсъдена дузпа.

Неприятната новина обаче е победата на Полша над Русия с 1:0, което прави достигането ни до втората позиция в подреждането не много лека за постигане, но с днешната си победа играчите на Александър Димитров имат шансове до последния момент.

Наставникът Александър Димитров заложи на вратата на Даниел Наумов, а в защита пред него – Ангел Лясков, Андреа Христов, Валентин Антов и Ертан Томбак. В халфовата линия бяха Илия Юруков, Илиан Илиев и Асен Чандъров. В предни позиции бе Калоян Кръстев, като по двете крила бе подпомаган от Здравко Димитров и Станислав Иванов.

В 45-ата минута малко преди последния съдийски сигнал за първата част българите откриха резултата. Илиан Илиев открадна топката от Каменович в половината на Сърбия и след като напредна към вратата с премерен удар не остави шансове на вратаря Илич. Преди да посети мрежата топката се удари и в страничната греда.

Варненци
Публична група · 4536 членове

Присъединяване към групата

Групата на варненци. Не злоупотребявайте със споделяне на постове, които нямат връзка с живота във Варна. Рекламите се трият. Добре дошли на всички ва…

В 64-тата минута резултатът стана 2:0 в полза на България. Отлична контраатака и пробив отляво на Станислав Иванов завърши с подаване по земя към Калоян Кръстев, който без да се бави прониза за втори път стража на съперника.

Накрая домакините намалиха от спорна дузпа.

Така вече България има актив от 11 точки в класирането на Група 5 и заема третата позиция в подреждането. Лидер е Русия със 17, а втори е Полша с 16. До края на надпреварата остават три мача за нашите момчета, като два от тях са привидно по-леки – домакинства на вече отпадналите от битката Естония и Латвия. Също така имаме и гостуване на Полша, което може да се окаже решаващо за втората позиция. Ако успеем да се доберем до второто място и сме сред петте най-добри тима от деветте групи, ще спечелим визи за финалите в Унгария и Словения.

Следващият ни мач е

домакинство на Латвия на 9 октомври, четири дни по-късно гостуваме на Полша и завършваме на 17 ноември срещу Естония в София.