ВАРНА стана ШАМПИОН на баскетбол при 16-годишните, нищо, че мъжкият отбор фалира. Невероятен мач изигра … ВИДЕО: ….

Варна стана шампион на баскетбол при 16-годишните, нищо, че мъжкият отбор фалира.
Подробностите!

Черно море Тича е новият шампион за момчета U16 след успех с 80:69 на финала срещу Тунджа Ямбол.
Пред своя публика малките „моряци“ оформиха златен дубъл, след като по-рано спечелиха и Купата на БФБ във възрастта.
Силен край на третата и началото на четвъртата части донесоха победата на Черно море в оспорвания финал. Невероятен мач изигра Иван Спиров, завършил с 22 точки и 23 борби за 28 минути.

Първото полувреме бе много равностойно, като чак в края варненци взеха минимална преднина.
След паузата обаче инициативата бе изцяло за Черно море, а играта в атака на Тунджа Ямбол не бе достатъчна и домакините нанизаха 25 точки в третия период.
Последната четвърт стартира със серия от 7-0 за момчетата на Георги Бакалов и това вече реши всичко, с аванс от 16 точки, малко по-късно стигнал и до 19, с по-малко от пет минути до края.
Освен Иван Спиров, със 17 точки и 8 борби за Черно море се отличи Никола Станчев, Димитър Евгениев отбеляза още 12 точки и 9 борби.
Варненци взеха и 25 борби повече от Тунджа.