БАСКЕТБОЛЪТ на ВАРНА с 4-та поредна ЗАГУБА и в класирането влиза в 2018 г чак на .. Допусна 104 точки в … Резултати и класиране

Баскетболът на Варна с 4-та поредна загуба и в класирането влиза в 2018 г чак на

8-мо място от 9 отбора.
Балкан записа убедителна победа срещу Черно море Тича в двубой от мъжкото баскетболно първенство. Баскетболистите на Небойша Видич победиха със 104-83 в среща изиграна в „Арена Ботевград“. Ключова за успеха се оказа силната първа четвърт, която домакините спечелиха с 21 точки разлика и до края не изпуснаха водачеството си. За тима от Ботевград в игра се завърна Игор Кесар, който пропусна предишния двубой заради контузия.
Това бе осма победа за Балкан от десет мача, докато отборът от Варна е с баланс 3-8.
В следващия кръг Балкан гостува на Академик Бултекс 99, докато Черно море Тича приема

via GIPHY

Лукойл Академик.
Домакините започнаха ударно мача и още в началото натрупаха двуцифрена разлика. „Моряците“ не успяха да намерят отговор на силната игра на своя съперник и след десет минути игра Балкан водеше с 36-15. Разликата в полза на домакините стана 28 точки през втория период, но Черно море Тича отвърна с три поредни тройки и намали изоставането си. Въпреки подема в играта на баскетболистите на Дарин Великов, Балкан продължаваше да поддържа комфортен аванс, който на почивката бе 20 точки.
След паузата гостите оказаха много по-сериозна съпротива и преди заключителната четвърт намалиха изоставането си на 13 точки. Балкан обаче започна последната част със серия от 10-2 и до края контролираше събитията на терена, а Небойша Видич даде шанс за изява на всички свои баскетболисти.
Най-резултатен за успеха бе ДиВон Уошингтън, който отбеляза 28 точки. Със 17 е Павел Иванов, 15 отбеляза Христо Захариев, 13 има Дейвид Хоутън, 11 добави Венцислав Петков, а Игор Кесар вкара 10.