Александра Лукоянова е ветроходец №1 за 2023 г! Списък на най-добрите ветроходци:

Александра Лукоянова е ветроходец №1 за 2023 г!

Поморие бе столица на българското ветроходството за един ден, защото в зала Атриум на Грандхотел Поморие бяха връчени годишните награди за ветроходство 2023.

На незабравима за града церемония с водещ Румен Генов, уважена от кмета Иван Алексиев, областният управител на Бургас, общински съветници и всички топветроходци на България бяха наградени най-добрите състезатели в морския спорт.

Наградата си Александра Лукоянова получи от президента на федерацията Росен Марангозов. Статуетки връчиха кметът на Поморие Иван Алексиев, областният управител на Бургас .

ГОДИШНИ ВЕТРОХОДНИ НАГРАДИ ЗА НАЙ-ИЗЯВЕНИТЕ ВЕТРОХОДЦИ ПРЕЗ 2023 Г:

Клас Оптимист

ОПТИМИСТ ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
Щерион Даилов ОМСК Циклон водач в националната ранглиста



ОПТИМИСТ ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ
Симеон Христов ВК Христов

ОПТИМИСТ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
Никол Бургазлиева ОМСК Циклон водачка в национална ранглиста

ОПТИМИСТ ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ
Бояна Костуркова ЯК Порт Варна

Клас Оптимист ТИМ РЕЙСИНГ ОМСК Циклон Треньор Георги Райчев

Клас Илка 4

ИЛКА 4 ДЕВОЙКИ – МЛАДША ВЪЗРАСТ
Ана Ганева ЯК Черноморец Бургас

ИЛКА 4 ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ
Божидара Бозовайска ОВК Несебър

ИЛКА 4 ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
Даниел Ценов ЯК Порт Варна

ИЛКА 4 МЛАДЕЖИ СТАРША ВЪЗРАСТ
Мариан Шангов ЯК Порт Бургас



ИЛКА 4
Виктор Станоев ЯК Свети Николай водач в националната ранглиста

Клас Кадет

КАДЕТ ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
Борис Тенев – Даниел Танев ВК Христов

КАДЕТ ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ
Никола Каразлатев – Кристиян Костов СК Черно Море Бриз

КАДЕТ ДЕВОЙКИ
Александра Георгиева – Пресияна Дурева ОМСК Циклон

Клас 420

420 МЪЖЕ
СТЕФАН МИКАЕЛЯН-ЙОРДАН ИЛИЕВ СК Черно Море Бриз

420 МЛАДЕЖИ
МАРТИН МЕТОДИЕВ-ЖАНА ЖЕЛЯЗКОВА СК Черно Море Бриз
САМУЕЛ КАРАДЖИЯН-ЙОСИФ КАРАДЖИЯН ЯК Порт Бургас водачи в
националната ранглиста

Клас Фин

ФИН МЪЖЕ
АНАСТАС ПЕТРОВ ОВК Несебър

Клас 470
Яна Маркова-Ивайло Ангелов ОМК Несебър 2000
Клас Илка 6

ИЛКА 6 МЛАДЕЖИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
Николай Ценов ЯК Порт Варна

ИЛКА 6 МЛАДЕЖИ СТАРША ВЪЗРАСТ
Мартин Митев ОВК Несебър 2000



ИЛКА 6 ЖЕНИ
Диана Маркова ОВК Несебър 2000

Клас Илка 7 МЪЖЕ
Любен Тенеджиев ЯК Порт Бургас

Илка 7 МЛАДЕЖИ
Михаил Берберов ЯК Порт Варна

Клас ФОИЛ
Венцислав Алексиев ЦСЯК Академик

КАЙТ
TWIN TIP COURSE RACING и HANG TIME девойки – Дарина Илиева ЯК
Черноморец Бургас

TWIN TIP COURSE RACING младежи – Максим Сугарев ЯК Черноморец Бургас
KITE STRAPLESS- COURSE RACING мъже – Николай Николов ЦСЯК София

HANG TIME младежи – Шемзи Рамадан ЯК Черноморец Бургас

HANG TIME жени – Елена Георгиева ЯК Черноморец Бургас

HANG TIME мъже – Димитър Ников ЯК Черноморец Бургас

KITE FOIL RACE – Александър Бачев ЯК Поморие

KITE FOIL FREERIDE – Валентин Гайдарджиев ЯК Черноморец Бургас

УИНДСЪРФ КЛАС ФОРМУЛA
Стоил Стоилов ЯСК НЕСЕБЪР

УИНДСЪРФ КЛАС ФЪНБОРД

ФЪНБОРД МЛАДЕЖИ – Теодор Обретенов ЦСЯК Академик

ФЪНБОРД МЪЖЕ – Павел Оводовский СК Черно Море Бриз

ФЪНБОРД ЖЕНИ – Пепа Мавродиева ОМСК Циклон

КИЛОВИ ЯХТИ



КЛАС ORC CP – Яхта Алгол шкипер Христо Младенов Порт Варна

КЛАС ORC 1 – Яхта Кванза шкипер Георги Боев ОВК Одесос

КЛАС ORC 2 – Яхта Ронин шкипер Петър Стефанов ЯК Св. Николай

КЛАС ORC B – Яхта Шимазен шкипер Станислав Попчев ЯК Ветроходство и приятели

КЛАС ORC D – Яхта Сеилмейкърс шкипер Евгени Мавродиев ЯК Порт Бургас

КЛАС IRC 1
Яхта Кванза шкипер Георги Боев ОМК Одесос

КЛАС IRC 2
Яхта Ронин шкипер Петър Стефанов ЯК Св. Николай

КЛАС IRC 3
Яхта Сеилмейкърс шкипер Евгени Мавродиев Порт Бургас

Номинирани за ветроходец на 2023 са:

ВИКТОР СТАНОЕВ– Клас ИЛКА 4
36-то място на Европейско първенство златна група
83-то място на Световно първенство
1-во място на Регата Порт Варна
1-во място на Регата Приморско
3-то място на Регата Олимпийска ветроходна седмица в Торивиеха

МАРИАН ШАНГОВ –
45-то място на Европейско първенство златна група Клас Илка 4
155-то място на Световно първенство за младежи Клас Илка 6
1-во място на Държавно първенств Клас Илка 4
1-во място Регата Приморско Илка 6
1-то място на Международна клубна регата в Доха Илка

АЯ КАСАБОВА –
1-во място Световно първенство под16 г Клас кайт сърф фристайл
3-то място Световно първяенство п0д 19 г.Клас кайт сърф страплес

ЩЕРИОН ДАИЛОВ –
44-то място Европейско първенство Клас Оптимист
1-во място Държавно първенство
1-во място Регата Бриз пролет
1-во място Регата бриз есен
3-то място Регата Биор Бодрум

НИКОЛ БУРГАЗЛИЕВА –
33-то място Европейско първенство Клас Оптимист
1-во място Държавно първенство
1-во място Регата Балчик
1-во място Съединение
1-во място Регата 24 май



Ветроходец на 2023 година

АЛЕКСАНДРА ЛУКОЯНОВА – Клас ИЛКА 6 Треньор Валентин Николов
1 – во място Генерално Класиране Европейска купа за 2023 г.
11- то място на Световното първенство жени под 21г
12- то място на Европейското първенство жени под 21г.
1-во място Регата Черноморец
2 – ро място на Държавно първенство
2 – място Кръг от Европейската Купа Сърбия
3 – място Кръг от Европейската Купа Унгария Балатон
1 – място Кръг от Европейската Купа Малта


Related posts